Спортивный клуб «Імперія юних талантів»

Контакти

ХУДОЖНЯ ГІМНАСТИКА СЬОГОДНІ – ЦЕ НЕ ПРОСТО ВИД СПОРТУ.

Це тандем гармонії мистецтва і спорту. Художня гімнастика не обмежується силою, витривалістю і спритністю. Перед спортсменками стоїть досить непросте завдання: вони повинні відчувати ритм, підбирати до нього виразні рухи. Іншими словами: гімнастки повинні виховувати в собі естетичну духовність. Завдяки взаємозв’язку гімнастики і балету – виробляється координація і виразність кожного руху (включаючи пластику, почуття ритму, грацію і навіть артистичність). Основою будь-якого танцю є класична хореографія, яка дає базові та фундаментальні уроки (розтяжка, гнучкість, силові навантаження). Така хореографія актуальна і просто в повсякденному житті – красива постава, плавна хода … Стати стійкішою і краще орієнтуватися в просторі, поліпшити навик самостраховки допоможе акробатика – невід’ємна базова частина будь-якого виду танців, спорту. Художня гімнастика передбачає наявність предметів: скакалка, обруч, стрічка, м’ячик, іноді гімнастки виступають без них. Але ось на змаганнях світового класу наявність предметів обов’язкова.

Переможці змагань визначаються в окремих видах вправ і у групових вправах. Раніше спортсменки виступали під фортепіано або будь-який інший інструмент. Зараз використовуються оркестрові фонограми. Вибір музики – особиста справа гімнастки і тренера. На кожну вправу відводиться не більше 1,5 хвилини. Гімнастичний килим на якому виконуються вправи – 13 х 13 метрів.

Художня гімнастика – це досить молодий вид спорту. З’явилася вона завдяки метрам балету великого Маріїнського театру. Художня гімнастика швидко завоювала світове визнання і стала дуже популярним видом спорту. Цей вид спорту – незвичайне поєднання гармонії душі і тіла.